Рада звільнила імпорт металобрухту від сплати мит на 5 років

4 Жовтня 2016
Рада звільнила імпорт металобрухту від сплати мит на 5 років
4 Жовтня 2016

Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до закону" Про Митний тариф України "щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку з метою першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відновлення об'єктів інфраструктури".

Як повідомляє БізнесЦензор, за ухвалення відповідного законопроекту №3873 за основу і в цілому проголосували 251 народний депутат.


Метою законопроекту, як зазначається в пояснювальній записці, є оперативна ліквідація дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку для забезпечення потреб вітчизняної металургійної промисловості.
Зокрема, законопроектом вносяться зміни до Митного тарифу України, якими пропонується встановити нульові ставки ввізного мита на відходи та брухт чорних металів замість діючих в розмірі 5%.


Як повідомила, коментуючи законопроект глава податкового комітету парламенту Ніна Южаніна, втрати бюджету від скасування мита на імпорт металобрухту можуть скласти 3 млн грн.

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, негативний вплив на забезпечення ломом вітчизняних металургійних комбінатів надає анексія Криму та тимчасова втрата контролю над частиною територій Луганської та Донецької областей.


Так, до початку АТО, частка зазначених регіонів в заготівлі металобрухту становила близько 37% (2-2,7 млн ​​тонн). Зараз заготівля в Донецькій і Луганській областях (на контрольованих територіях) становить всього лише 20% (0,8-1,1 млн тонн) в загальній структурі. У той же час український лом з тимчасово неконтрольованої території незаконно вивозиться до Росії.


За даними авторів законопроекту, тільки за останні чотири роки збір брухту в Україні знизився на 1,6 млн тонн або 27%.


Як повідомлялося, 13 вересня президент Петро Порошенко підписав закон, який передбачає збільшення терміном на один календарний рік мита на експорт брухту чорних металів з 10 євро до 30 євро за тонну. 

Посилання на джерелоМи Вконтакті