Розпил з фоном: Як заробляють на брудному металі з Чорнобиля

14 Жовтня 2016
Розпил з фоном: Як заробляють на брудному металі з Чорнобиля
14 Жовтня 2016

Вже близько півроку Нацполіція і київська прокуратура розслідують факти незаконного вивезення з чорнобильської зони забруднених радіацією труб.

Основний підозрюваний - беззмінний керівник ДСП "Чорнобильська АЕС" на протязі останніх 11 років - Ігор Грамоткін. Так, правоохоронні органи підозрюють керівництво ЧАЕС в махінаціях на тендерах, несанкціонованому вивозі забрудненого металобрухту із зони, а також його продажу за заниженими цінами.

Ситуація ускладнюється ще й тим, що стали пропадати вилучені в рамках розслідування труби. На цьому грунті прокурори вже встигли пересваритися з представниками Нацполіціі, яка "не встежила" за конфіскатом.


ЕП вдалося більш детально розібратися в цій заплутаній справі, і з'ясувати, як державні службовці збагачуються на продажу радіації, хто ще до цього може бути причетний, і чому зникає конфіскований товар.
Випадок на кордоні


У березні 2016 року у пропускному пункті "Ягодин" Нацполіція затримала вантажний автомобіль, що перевозив з України до Польщі 20 тонн труб з мідно-нікелевого сплаву.


Вантаж не пройшов екологічний і радіаційний контроль. Причина - наявність невідомого радіоактивної речовини.


Як вказується в акті обстеження Держекоінспекції, по правому борту автопричепи в шести місцях було встановлено перевищення допустимого радіаційного фону на рівні 4,17 мікрозіверта на годину. Для порівняння: безпечним для людини вважається рівень радіації до 0,3 мікрозіверта на годину.


Відправник - українська компанія "ТД" Стандарт плюс ". Одержувач - німецька Export Consulting ltd. До цього українська компанія відвантажила німцям дві партії, а третя контроль вже не пройшла.

Як виявилося пізніше, труби були демонтовані з машинних залів першого і другого енергоблоків Чорнобильської АЕС.


Ми Вконтакті