Уряду пропонують впровадити механізм рівноправного доступу до користування вагонами Укрзалізниці.

6 Жовтня 2016
Уряду пропонують впровадити механізм рівноправного доступу до користування вагонами Укрзалізниці.
6 Жовтня 2016

Найбільші галузеві об'єднання промислових підприємств та агропромислового комплексу України звернулися до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням вирішити критичну ситуацію із залізничними вантажними перевезеннями. У документі, оприлюдненому Українськими новинами, відзначається, що дефіцит вантажних вагонів ставить під загрозу роботу ключових вітчизняних галузей.

На думку авторів звернення, така ситуація склалася завдяки штучно створеному тривалому простою вагонів. Так, сьогодні через брак рухомого складу, запчастин і дизельного палива дефіцит піввагонів становить 13 тисяч одиниць.


"Вантажовідправники відчувають гострий дефіцит рухомого складу, проблема близька до транспортного колапсу і загрожує економічній безпеці держави в цілому", - йдеться в листі, підписаному керівниками Федерації металургів України, "Укрметаллургпрома", Української зернової асоціації, Союзу хіміків України, Української асоціації виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції "УкрФА", Асоціації виробників цементу України "Укрцемент".


За даними об'єднань металургів, з кінця серпня 2016 року вантажоперевезення гірничо-металургійної продукції знизилися на 10%, що призводить до скорочення обсягів виробництва сталі мінімум на 200 тис. тонн і зменшення валютних надходжень в країну на 70 млн дол. В місяць. У той же час невиконання Укрзалізницею планів з перевезень сировини і цементу вже призвело до закриття двох заводів "Дікергофф Цемент Україна".


Промисловці і аграрії просять Гройсмана доручити Мінфінструктури та Укрзалізниці вжити заходів для забезпечення підприємств рухомим складом. Автори звернення пропонують впровадити механізм рівноправного доступу до користування вагонами Укрзалізниці.


Пропонується розглянути можливість використовувати для перевезень вагони інших залізничних адміністрацій, а також провести переговори з залізничниками Білорусі щодо повернення для експлуатації в Україні до 3 тис. піввагонів білоруських власників вагонів.


Автори документа пропонують до 1 листопада сформувати і підтримувати середньомісячний оперативний 45-добовий запас дизельного палива для локомотивів. А також розробити механізм залучення Укрзалізницею дизельного палива від приватних структур з обов'язковим поверненням залучених обсягів в місячний термін.
Крім того, промисловці і аграрії виступають за впровадження практики щоквартального публічного обговорення виконання фінансового плану Укрзалізниці із залученням великих вантажовласників і галузевих об'єднань підприємств.


Як повідомляв Кореспондент.net, Укрзалізниця оптимізує роботу під запити вантажоперевізників, щоб взяти на себе весь обсяг поставок аграрної продукції.Ми Вконтакті